«Серіктес мектептердегі жас мұғалімдердің әлеуетін көтеру: қолдау және тәлімгерлік» тақырыбындағы жетекші мектептің серіктес мектептерге арналған семинар-тренинг өтті.

25.11.2022жылы Маңғыстау облысы білім басқармасымен бірлікте Ақтау қаласының ПШО филиалы ұйымдастыруымен " Жетекші мектептердегі жас мамандардың әлеуетін көтеру: қолдау және тәлімгерлік" тақырыбында облыстық форум өткен болатын. МОБББ Қарақия аудандық Білім Бөлімінің "4жалпы білім беретін мектеп"КММ  бір топ мұғалімдері жетекші мектеп ( биылғы оқу жылынан бастап) өкілдері  ретінде қатысты және форумның ақпараттарымен серіктес 3,5,7,8-мектептермен бөлісу мақсатында семинар өткізді.

2022 жылдың 8 желтоқсан күні 4 ЖББМ  базасында серіктес мектем мұғалімдерін қолдау мақсатында "Серіктес мектептердегі жас мамандардың әлеуетін көтеру: қолдау және тәлімгерлік" семинар-тренинг өтті. Мақсаты: мұғалімдердің кәсіби деңгейін көтеру, әдіс-тәсіл алмасу, ынтымақтастықта жұмыс істей білуге дағдыландыру. Аталған шараға серіктес 3,4,5,7,8 мектеп үйлестірушілері, тәлімгерлері, жас мамандары қатысты. Шараны мектеп әдіскері Казбекова М.Т. кіріспе сөзімен ашып, Жас ұстаз қоғамдастығын құру жолы: мәселері мен шешудің жолдары" туралы өз тәжірибесімен бөлісті.

Мектеп үйлестірушісі Кесикбаева Г.К. "Сабақ үдерісінде диологтік оқытудың тиімділігі" туралы таныстырылымда сабақты зерттеу 1-сыныптар арасында жүргізіліп, зерттеу тобының қызықты да құнды әдістемелік мәліметтерімен қызықтырса, тәлімгер Утегенова А.Ж. "Инклюзивті білім беру-қоғам қажеттілігі" туралы ерекше балаларды оқытудың, ортаға бейімдеудің жолында қиындығы мен тылсымы мол педогогикалық-психологиялық, әдістемелік өз тәжірибесімен бөлісті.

"Сабақты зерттеу -ортақ талап" тақырыбында тренер Буркитова А.Т. өз тәжірибесімен бөлісті және жетекші мектеп жетекшісі ретінде серіктес мектептерде өзара Сабақты зерттеуді жолға қоюға, жас мамандар әлеуетін көтеру бағытында шаралар өткізуге  ұсыныс   айтты. Әріптестердің таныстырылымдары қатысушылардың белсенділігін арттырып, өз іс-тәжірибелерімен бөліскен серіктес мектеп мұғалімдері өз ойларын еркін білдірді. 7мектеп тренері Жұмағалиева Г.О. мектеп қауымдастығында жас мамандармен өткізген тәжірибесінен хабардар етіп, серіктес мектептер арасында өз  тәжірибесін бөлісуге атсалысатынын айтты.

Қатысушылар шараның ұйымдастыру деңгейі, оның мақсаты мен құндылығына жоғары баға берді.